SVEIKATA SAVO JĖGOMIS
Sveikata ir kitos problemosDienos aktualijosTema diskusijaiTeisingo maitinimosi problemosRaktas į džiaugsmingą gyvenimąDr. R. Follio metodasAr mokate gerti vandenįJūsų organizmas neserga - jis ištroškęsOzonas ir vanduoDAR LABAI SVARBI INFORMACIJA APIE VANDENĮDesiderataGyvenimo filosofijaAJURVEDA-pagal ajurvedą žarnyno toksinai ir kaip jų išvengtiNORBEKOVASSU DŽOK stebuklasTiesus stuburasNatūralus šilkasKosmosas ir sveikataNuoširdūs patarimai, kaip padėti mirštančiamApie maneIšsilavinimasParduotuvė
Natūralus šilkas

NATŪRALUS ŠILKAS

 
©                                     Prieš tūkstančius metų vieninteliai kinai jau žinojo natūralaus šilko gamybos paslaptis. Jį gamino ypatingas kokoninis vikšras, kuris maitinosi šilkverpio medžių lapais. Kinai labia kruopščiai ir ilgai slėpė šilko gamybos paslaptis, tačiau po kiek laiko ji buvo pavogta. Tai bizantiečiai sužinojo šią paslaptį. Tada ir baigėsi kinų monopolis natūralaus šilko gamyboje. Dabar natūralų šilką gamina: Japonija, Indija, Italija, Prancūzija, Ispanija, ir Rusija.
©                                     Trumpai šilko gamybos procesas vyksta taip: vasarą šilkverpio plaštakė padeda iki 500 kiaušinėlių, iš kurių išsirita nepasotinami mikroskopiniai kirminėliai – vikšrai, kurie maitinasi tik šilkverpio medžių lapais.Po 6 savaičių jie pradeda apsivynioti beveik nematomu šilko siūlu, sudarydami kokoną. Tam darbui reikia 6 dienų. Kokono viduje randasi susiraukšlėjusi lėliukė, kuri per 12 – 15 dienų virsta vėl plaštake. Šilko gamybai kokonus surenka ir per 8 – 9 dienas perduoda pirminiam apdirbimui: kokonus išmirko karštame vandenyje, kuris ištipdo šilkverpio klijus, po to šilkas suvejamas į gijas (viename kokone yra 1500 metrų šilko). Natūralus šilkas – tai ploniausias gamtos sukurtas baltyminis siūlas, kokio dar nepavyko žmogui pagaminti, nors jis yra sukūręs nepaprastas gamybos technologijas.
 
§         SAVYBĖS
 
©                                     Pati unikaliausia šilko savybė – termoreguliacija. Po tokiu apklotu nekaršta vasarą ir nešalta žiemą, nes tarp šilko pluošto yra oro burbuliukų, kurie suteikia šilkui nepaprastą blizgesį. Po tokiu apklotu žmogus sveikai ir giliai miega ir neprakaituoja. Šilkverpio kokonas turi unikalią savybę apsaugoti lėliukę nuo temperatūros svyravimų – tai MOTINOS GAMTOS sukurtas mechanizmas, todėl žmogus ilgai nesugebėjo suprasti tų paslaptingų natūralaus šilko pagaminimo savybių.
©                                     Natūralus šilkas saugo žmogų nuo neigiamos energetikos arba pašalina ją, jeigu jau žmogus jos gavo. Visame pasaulyje pastebėta, kad žmonės, kurie nešioja natųralaus šilko rūbus, ilgiau gyvena. Dabar natūralus šilkas intensyviai tiriamas pasaulio laboratorijose: įrodyta, kad šitoks šilkas tinka artrito, odos ligų, peršalimo ligų ir gripo profilaktikai.
©                                     Natūralaus šilko apklotai ramina nervų sistemą ir apsaugo nuo neigiamų aplinkos faktorių poveikio – streso. Apklotas ne tik šalina nemigos priežastis, bet ir dienos nuovargį, todėl žmogus geriau atsipalaiduoja ir atsikelia visiškai pailsėjęs.
©                                     Įrodyta, kad šilkas sustiprina žmogaus energetiką ir atitolina SENĖJIMO PROCESĄ.
©                                     Japonų mokslininkai įrodė, kad natūralus šilkas apsaugo nuo grybelinių  ligų, bakterijų, alergijos, astmos, širdies ir kraujagyslių susirgimų. Natūralus šilkas tinka bet kokio amžiaus žmonėms, tik negalima jo suslėgti, jis turi gulėti spintoje pačiame viršuje, negalima ant jo sėdėti, tik tada jis tarnaus Jums dešimtmečiais.
©                                     Pastaba: šilko siūlo skersinis pjūvis – trikampio formos, dėl to šilkas švyti tamsoje.Pagal stiprumą šilko siūlas prilygsta plieniniam tokio pat skersmens siūlui.