SVEIKATA SAVO JĖGOMIS
Sveikata ir kitos problemosDienos aktualijosTema diskusijaiTeisingo maitinimosi problemosRaktas į džiaugsmingą gyvenimąDr. R. Follio metodasAr mokate gerti vandenįJūsų organizmas neserga - jis ištroškęsOzonas ir vanduoDAR LABAI SVARBI INFORMACIJA APIE VANDENĮDesiderataGyvenimo filosofijaAJURVEDA-pagal ajurvedą žarnyno toksinai ir kaip jų išvengtiNORBEKOVASSU DŽOK stebuklasTiesus stuburasNatūralus šilkasKosmosas ir sveikataNuoširdūs patarimai, kaip padėti mirštančiamApie maneIšsilavinimasParduotuvė
Gaivinantis vanduo, žalingas vanduo, Alzheimeris
Gaivinantis vanduo, žalingas vanduo, Alzheimeris
Širdies ir kraujotakos pažeidimai
Astma ir alergija, diabetas, vandens reikšmė
Šalto spaudimo kedro aliejus

                                

 
                                GAIVINANTIS VANDUO
 
    Vanduo organizme yra svarbus energijos šaltinis. Daugelis gyvybiškai svarbių cheminių procesų priklauso nuo vandens jėgos (hidrolizės). Be to osmosinis vandens sriautas pereidamas pereidamas per ląstelines membranas sukuria taip vadinamą „hidroelektrinę“ energiją, kuri persiformuoja ir kaupiasi energetiniuose rezervuaruose ATF (adenozintrifosfato) ir GTF (guanozinstrifosfato) forma.Tai dvi svarbiausios gyvų ląstelių baterijų elementų, cheminių benergijos šaltinių organizme sistemos. Vandeniu generuojama energija tenka ATF IR GTF gamybai, kurie naudojami paprasčiausiose mainuose, o ypač neurotransmisijos procesuose. Kadangi neuro perdavėjai yra nervinės sistemos medžiagos, tai iš vandens gauta energija palaiko ir nervinę sistemą. Be to neuro perdavėjai duoda savo įsakymus „vandens keliais“, nutiestais išilgai nervinių traktų.
    Vanduo yra ir rišanti medžiaga, turinti tvirtas ląstelinių membranų struktūras. Organizmo proteinai ir fermentaiskysto tirpalo pavidalu su nedideliu tąsumu yra daug geriau nei klampiai tekantis tirpalas.Tokiu būdų, jei organizme trūksta vandens, gyvybinės funkcijos automatiškai pablogėja.
    Jei organizme mažiau vandens nei reikia, pradeda veikti paminėtas krizinis „valdymas“., kuris paskirsto turimo vandens rezervus priklausomai nuo prioritetų. Jis reguliuojamas taip vadinamu histaminu (medžiagų hormonas su nuo jo priklausiančiu reguliatoriumi) ir kitomis tam reikalingomis medžiagomis. Kaip žinoma, histsmino kiekis pas gyvūnus smarkiai didėja jei trūksta vandens. Histsminas sukelia skausmą, paliesdamas jautrius skausmui nervus, todėl lokalinis skausmas yra dehidratacijos signalas ir pirmiausia turi būti peržiūrimas iš šio taško, jei tam nėra išorinių priežąsčių. Fereidun Batmangchelidž rašo: „Neinfekcinius pasikartojančius arba chroniškus skausmus reiktų  pirmiausia peržiūrėti, kaip organizmo dehidratacijos indikatorius“. Prie tokių chroniškų skausmų jis priskiria dispeptinius nusiskundimus, reumatinį artritą, širdies skausmus, skausmus apatinėje nugaros dalyje ir kojose, migrenos ir galvos skausmus, žarnyno skausmus ir vidurių užkietėjimą.
    Atsiradus skausmams dėl vandens trūkumo daugelis pradeda vartoti nuskausminamąsias priemones, kurios iš pradžių nuima skausmą, tačiau, apsunkinus dehidrataciją smegenys rūpinasi, kad skausmas liktų kol organizmas negaus vandens. Be to, analgetikai (nuskausminamieji vaistai) dažniausiai turi pašalinį poveikį ir dažnai priveda prie kraujosruvų skrandžio – žarnyno trakte.
 
 
ŽALINGAS VANDUO
 
 
 Chemikas tvirtina, kad fluoru praturtintas geriamasis vanduo, tarnauja manipuliuojant sąmone.
 
Čiarlz Elliot Perkins žymus Amerikos pramonės chemikas. Po antrojo pasaulinio karo jis JAV vyriausybės buvo išsiūstas teigti pagalbą Vokietijos chemijos koncernui I.G. Farbenindustrie. Laiške, kurį Perkinsas parašė 1954m. spalio 2 d. Moksliniam mitybos tyrimo institutui, buvo rašoma: ...“30-taisiais Hitleris ir Vokietijos nacistai troško taikos, norėjo, kad tautos būtų pavergtos ir kontroliuojamos nacistinės pangermanizmo filosofijos. Vokietijos chemikai parengė masinės kontrolės planą, kuris buvo pristatytas Vokietijos generaliniam štabui, tačiau nepriimtas. Šio plano esmė: kontroliuoti kiekvieną apibrėžtą kratštą masiškai į geriamą vandenį pridedant vaistų. Taip buvo galima kontroliuoti ir naikinti bet kokios šalies gyventojus. Į vandenį būtų dedami moteris sterilizuojantys vaistai ir t.t. Šioje masinės kontrolės schemoje pagrindinė vieta buvo teikiama natrio fluoridui.
                                                                                                                        
 
Fanatiškos ideologijos, pasisakančios už šalies vandens resursų dezinfekavimą fluoru, kaip mus tikina, turėjo tikslą atstatyti vaikų dantenas. Toks yra šio pasiteisinimo prieš visuomenę paaiškinimas, kurį skelbia valstybės biurokratai, naudodamiesi visuomenės patiklumu, parodydami savo gobšumą. Tačiau tikroji vandens praturtinimu fluoru priežąstimi, pabrėžiu, yra anaiptol ne rūpinimasis vaikų dantenomis. Šis užslėptas geriamo vandens praturtinimas floru tikslas yra masių pasipriešinimo sumažinimas, kalbant apie valdymą, kontrolę ir laisvės praradimą.
 
              Kairiame užpakaliniame smegenų pusrutulio segmente yra nedidelė audinio  dalis,  kuri yra atsakinga už individo galią pasipriešinti dominavimui.          Pakartotinės mikroskopinio fluoro dydžio dozės per nustatytą laiką pamažu sumažina kiekvieno galią pasipriešinti dominavimui. Lėtas šios smegenų medžiagos dalies apnuodijimas ir narkotizavimas padaro žmogų nuolankų , norintiems jį valdyti. 
                        Apie šį bendrą planą mane informavo vokietijos chemikas, buvęs didžiausios chemijos pramonės koncerno I.G. Farben bendradarbis ir turintis įtakos nacistiniame judėjime. Aš pranešu apie tai labai rimtai ir mokslininko tiesumu, pašventusio 20 metų tyrimams chemijos, biochemijos, fiziologijos ir patologijos, sukeltos fluoro srityje. Tas, kuris metus ir daugiau vartoja dirbtinį fluoru prisotintą vandenį, niekada nebebus kaip buvęs: nei fiziškai nei dvasiškai.“
 
                         (Šaltinis: Jim Keith...“Suvokimo kontrolė“, citata iš The                     American  Merkury.  Išleista Co. Išleista Contact ,e 1995m.).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   SKAUSMAI DĖL DISPEPSIJOS
 
    Virškinimo organai ypatingai ypatingai linkę išdžiūti. Skausmai dėl dispepsijos (rėmuo, vidurių užkietėjimas) beveik visada yra dėl vandens trūkumo. Jie yra dehidratacijos signalai, kuriuos reiktų priimti labai rimtai, nes dažnai dėl to per kelis metus skrandyje ar dvylikapirštėje žarnoje susidaro opos. Būtent tokią patirtį F.Batmangchelidž surinko, tirdamas tūkstančius savo pacientų. Kartą jis buvo iškviestas pas jauną žmogų, kuris parkritęs ant grindų garsiai aimanavo, nesuvokdamas, kas darosi aplinkui. Jau dešimt valandų jį plėšė skausmas dėl skrandžio opos, kurių nenumalšino didžiausios nuskausminamųjų dozės.
    Paprstai tokį ligonį gydytojas siunčia hospitalizacijai arba operacijai. Jis aimanuojančiam davė išgerti dvi stiklines vandens. Po 15min. skausmai ėmė mažėti ir ligonis sugebėjo išgerti trečią stiklinę vandens. Dar po 5min. skausmai liovėsi !!! Trys stiklinės vandens per pusę valandos padarė tai, ko nesugebėjo stiprūs šiuolaikiški medikamentai per 10 val. F.Batmangchelidž rašo: „Tik išgėrus vandens smegenys nustojo siųsti primigtinius signalus dėl vandens trūkumo, juk dabar atsirado signalas apie tai, kad jo organizme pakamkamai“.
 
    Taip pat smegenyse registruojamas ir dehidratacijos sukeltas skausmas kituose organuose.(Apie tai būtina priminti žmonėms, kenčiantiems nuo reumatinio skausmo sąnariuose.
    Kadangi kruopštus maisto virškinimas vyksta skrandyje, kuris siurbiamas skrandžio gleivinės, daktaras F.Batmangchelidž rekomenduoja pusvalandį prieš valgį išgerti vandens. Be to, gerai aprūpinta vandeniu gleivinė užtikrina daug puikesnį barjerą rūgštims nei žinomi medikamentai. Kai iš organizmo vanduo pasišalinęs jis negali skrandžio gleivinės apsaugoti nuo skrandžio sulčių rūgšties. Skausmas skrandyje – tai visuomet vandens organizme trūkumo ženklas.
 
 
 
 
          Vidurių užkietėjimas arba storosios žarnos uždegimas
 
 
rodo organizmo dehidrataciją, kadangi storosios žarnos funkcija tai ir drėgmės iš išmatų tvora. Ir jeigu vandens mažai, seka išmatų kietėjimas (pilvo skausmas kairėje pusėje). Reikia gerti vandenį, tačiau , jei geriant vandenį skausmas nepraeina, o jis yra dešinėje pusėje, galima galvoti apie aklosios žarnos uždegimą.
    Kuo daugiau vandens pasiekia skrandį, tuo geresnė žarnyno peristaltika, juo geriau atsidaro ir užsidaro skrandžio vožtuvai (pažeidimai priveda prie rėmens griaužimo). Tokio kompleksinio reguliavimo tikslumas galimas tik esant pakankamam kiekiui vandens. Kasai taip pat reikia daug vandens. Tuo pačiu ji gamina šarmingą bikarbonato tirpalą, neutralizuojantį į žarnyną patenkančias rūgštis.
    Vartojant per mažai vandens mes apsunkimame savo virškinimą.
 
 
    Reumatas ir artritas Sąnarių skausmai liudija apie vandens trūkumąkremzliniuose sluoksniuose. Sąnarių trinties, jiems judant, nuėmimui reikia daug vandens. Gerai vandeniu aprūpintose kremzlėse pažeidimai dėl trinties minimalūs. Kremzlinis sluoksnis vandeniu aprūpinamas kraujagyslėmis.Esant chroniškai dehidratacijai, kaulų čiulpai reikalauja viso vandens, kad galėtų aprūpinti organizmą eritrocitais. Dabar kremzlinis sluoksnis ne tik lėtai išdžiūsta, tačiau yra priverstas aprūpinti sąnarių kraujagysles vandeniu.Dėl tokio vandens paskirstymo tiek kremzlinis sluoksnis, tiek sąnariai kenčia nuo dehidratacijos. Kad būtų atkreiptas dėmesys į vandens tūkumą sąnarių (nerviniai) kūneliai siunčia skausmo signalus.
    Žinoma, kad vertikalioje padėtyje mus palaiko stuburas. Mes žinome, kad slanksteliai stiprūs. Be to ¾ viršutinės kūno dalies palaiko vanduo, esantis tarpslankstelinių diskų branduoliuose. Vandens turi ir kremzlinės plokštelės, kurios slopina atskirų slankstelių trintį. Kiekviną kartą susidarantis vakumas siurbia į tarpslankstelinius diskus pakankamą vandens kiekį, kad jie galėtų atlaikyti nešamą svorį. Po to vanduo lėtai vėl išsunkiamas. Jei žmogus neišgeria pakankamai vandens, tarpslanksteliniai diskai negali pilnai atsistatyti. Viršutinės kūno dalies svoris ir trinimasis judant logiškai veda prie dažnų skausmų apatinėje nugaros dalyje (dažniausiai skauda penktą juosmens slankstelį ir tarpslankstelinį diską).
    Tas pats kalbant apie sprando skausmus. Jei gerdamas vandenį keletą kartų per dieną kiek galima daugiau atlošite atgal galvą ir tokioje pozoje pabūsite 30 sekundžių, tai Jūs sudarytumėte palankias sąlygas vakumo susidarymui ir vanduo greičiau pasieks tarpslankstelinius diskus.
    Apie smegenų ląstelių dehidrataciją liudija galvos skausmas ir migrena. Juos taip pat gali iššaukti alkoholis arba per šilta antklodė (kūnas sapnuodamas negali reguliuoti temperatūros). Daktaras F.Batmangchelidž patvirtina, kad netgi didžiausią migrenos ataką galima išgydyti geriant vandenį.
    Vandens trūkumas – visada stresas organizmui. O streso metu organizmas mobilizuoja svarbias medžiagas iš savo rezervų, dėl ko vėl išskiriama daug vandens. Tokiu būdu dehidratacuja yra streso priežąstis, o stresas veda prie dehidratacijos sustiprėjimo. Gaunasi užburtas ratas. Alkoholis taip pat džiovina organizmą, trukdydamas hipofizei išsiskirti vazoprezinui, kas priveda prie dehidratacijos netgi gerai apsaugotose smegenų ląstelėse.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        DEHIDRATACIJA IR BAKTERIJŲ           SUGRIOVIMAS KOFEINU
 
    Tas, kuris geria daug kavos, koka kolos, arbatos per daug apkrauna savo organizmą, nes kofeinas ir kitos stimuliuojančios medžiagos veikia inkstus kaip šlapimą varantis vaistai. Kuo daugiau mes vartojame koka – kolos ir kitų bealkoholinių gėrimų, juo labiau apkrauname savo organizmą, nes šie gėrimai pašalina vandens daugiau, nei jo turi patys. Dėl tos priežąsties galima išgerti didelį koka – kolos kiekį ir toliau kankintis nuo troškulio.
    Be to, šie gėrimai stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Kaip buvo pasakyta anksčiau, vanduo padeda sudaryti ATF – ląstelių energijos kaupiklį. Kofeinas gi išlaisvina tą energiją,
Be to energetiškai praturtintas ATF persitvarko į energetiškai skurdų AMF (apibrėžtose lygiuose stipri malšinanti priemonė), atlaisvindamas ląstelėse saugomą kalcį. Tokiu būdų kofeinas vykdo energijos išlaisvinimo funkciją. Jis pažadina mus mobilizuodamas organizme esančią energiją.
    Trumpalaikis organizmo protrūkis galimas, tačiau jei kažkas dažnai ir ilgą laiką geria kofeino turinčius skysčius(ir šalia to vartoja labai mažai tyro vandens),jis nepajėgus vandens pagalba sukurti pakankamos apimties energetinius ATF rezervus. Pastovus vandens pakeitimas kofeino turinčiais gėrimais atima iš organizmo gebėjimą gaminti hidroelektros energiją. F.Batmangchelidž tame mato minčių koncentracijos sumažėjimo priežąstį, kas stebima pas koką – kolą mėgstančius jaunuolius.Jo nuomone, kofeino vartojimas gali privesti prie chroniško nuovargio dėl pastoviai mažo hidroelektros energijos rezervo (ATF) organizme.
    F.Batmangchelidž rašo: „Atskiri eksperimentiniai modeliai parodė, kad kofeinas stabdo fermentacinę sistemą, kuri svarbi formuojantis atminčiai mokymo procese.Auksčiau nurodyti eksperimentai parodė, kad kofeinas mokymosi procese apriboja eksperimento dalyvių regos ir atminties komponentus.“ Todėl sunkiai besimokantiems vaikams reikėtų vietoje koka – kolos daugiau gerti vandens.
 
 
                        ALZHEIMERIO LIGA
 
 
sergantys asmenys taip pat turėtų gerti daug tyro vandens. Daktaras F.B. tik vandeniu pasiekė, kad kai kurie pacientai pasveiktų. Jo akyse ta liga yra chroniškos dehidratacijos pasekmė, kurios eigoje smegenų ląstelė dėl dehidratacijos pradeda raukšlėtis kaip džiovinta slyva. Dėl to prarandama daugelio funkcijų. Kas vartoja daug nuskausminamųjų, tas sudaro sąlygas Alcheimerio ligai, kadangi dažnai šie vaistai turi aliuminio, užmušančio smegenų ląsteles.
    Irano gydytojas įsitikinęs, kad depresiją sukelia taip pat dehidratacija. Esant dehidratacijai smegenyse, daugelis smegenų funkcijų pažeidžiama ir tai gali pažeisti psichiką.